طرز تهیه سمبوسه رولی خوشمزه و مخصوص با طعم عالی

803

سمبوسه رولی یکی از انواع سمبوسه‌‌ها است که به راحتی برای مهمانی و تولد در خانه درست‌ می‌شود. این غذا یک ایده ناب و خوشمزه است که با گوشت چرخ‌کرده و صیفی‌جات مختلف تهیه‌ می‌شود. سمبوسه رولی با نان لواش نرم تهیه‌ می‌شود. شما‌ می‌توانید به دلخواه این سمبوسه را در روغن یا در فر سرخ کنید تا روغن کمتری به خود بگیرد. در کنار این سمبوسه‌ می‌توانید از سیب‌زمینی سرخ‌شده استفاده کنید. با مجله دلگرم همراه باشید تا طرز تهیه سمبوسه رولی را یاد بگیرید.

مواد لازم برای تهیه سمبوسه رولی

گوشت چرخ‌کرده ۲۵۰ گرم
پیاز ۱ عدد
فلفل دلمه ۱ عدد
فلفل سبز ۲ عدد
رب گوجه ۱ قاشق غذاخوری
بادمجان ۱ عدد
گوجه‌فرنگی ۴ عدد
نان لواش به مقدار لازم
پنیر پیتزا به مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه سس مخصوص

گوجه ۳ الی ۴ عدد
رب گوجه ۱ قاشق غذاخوری
نمک و پول‌بیبر به مقدار لازم

طرز تهیه سمبوسه رولی

ابتدا پیاز را پوست بگیرید و خرد کنید و داخل تابه با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید تا طلایی و سبک شود. گوشت را اضافه کنید و خوب تفت دهید تا گوشت خوب سرخ شود و بعد کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کنید. در ادامه فلفل دلمه و فلفل سبز و بادمجان را اضافه کنید.
همه مواد را خوب هم بزنید و در ادامه یک گوجه را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید. در انتها رب را اضافه کنید و کمی سرخ کنید تا بوی خامی رب گرفته شود. مواد میانی سمبوسه ما آماده شده است.

نان‌‌های لواش را به‌صورت طولی برش بزنید و روی هر نان کمی پنیر و مایه گوشتی بریزید و دوباره کمی پنیر قرار دهید و نان را رول کنید. ماهیتابه را روی شعله قرار دهید و کمی روغن بریزید. صبر کنید تا روغن داغ شود و بعد رول گوشت را روی شعله کم سرخ کنید تا طلایی شود.

طرز تهیه سمبوسه رولی

نکات کلیدی در تهیه سمبوسه رولی

می‌توانید مواد میانی را به دلخواه تغییر دهید.
میزان فلفل سس را تغییر دهید.
بهتر است بعد از سرخ شدن سمبوسه رولی را روی دستمال کاغذی قرار دهید.

لینک کوتاه:https://1sl.ir/VeMlN